Monday, March 19, 2012

Magav hobune

T.


Üldse on olnud väga masendav nädal. Kui ikka midagi nässu läheb, siis veab endaga teised asjad ka kaasa. Unustamine, köha ja autoseiklused, haavades urgitsemine ja surm. Täpsemalt ei tahagi kirjeldada, aga šokolaadi on palju kulunud. Täna pidin lausa varusid täiendama, +2kg.


Tänane öö on tunni võrra lühem. Kahju. Magaksin ta hea meelega maha.


Mõnusate lauludega multikas oli vahepeal,
http://www.youtube.com/watch?v=l56aKyzCle4&feature=related "Je suis un monstre à Paris"
http://www.youtube.com/watch?v=9Z-NbQvhzKM&feature=related "La Seine"
Kirp kasvab suureks ja hakkab lauljaks. See kirp seal ei söönud kogu filmi jooksul mitte midagi. Njaa... kui ta oleks, siis poleks ta nii tore olnud midagi.


Unes vaatasin lennukiaknast välja ja sealt paistis purskav vulkaan. Minu arvatava hämmingu peale kommenteeris keegi, et tegemist on ju Kuuga.



Tuesday, March 13, 2012

Seebiks

Vahel on raske olla see, kes seebiks peab minema. Ma ise ei valinudki sellist lisaametit, see lihtsalt tuli töö käigus. Lasin sel juhtuda, sest kui minusse on panustanud terve seltskond inimesi oma aega, teadmisi ja muid ressursse, siis ma panustan hea meelega edasi järgmistesse. Ainult nii saavad asjad jätkuda...




On olemas reeglid. Kirjalikud. Üsna arusaadavad sellised. Vahel tuleb ikka ette inimesi, kes kirjutamata reeglitest midagi ei pea. Pole ju kirjas, mis sa hüppad! Aga keerulisem on, kui ka kindlalt kokkulepitud asjades ikkagi sahkerdada tahetakse. Näiteks lonkav hobune koolisõidus. Isegi kui loomaarst kinnitab, et see pole valulonge, siis ma lihtsalt ei saa aru, mida selline liipav hobune koolisõidust otsib. Nii piinlik on, kuidas igal võistlusel, kus ta osaleb, peab pikalt arutama, kuidas ta tuleks tegelikult koju saata, aga "nooo... hobusel pole valus, omanik on nii kuri ja tähtis tegelane, äkki nad siis enam ei tulegi võistlema." Kas keegi vaidleb vastu, et koolisõidu aluseks on korrektsed allüürid? Hobune võib olla imearmas ja tore ja maailma parim, aga kui ta on kolme jalaga, siis peaks tal mingi muu amet olema, kui võistlemine. Meil ju pole veel eraldi katkiste hobuste võistlusi. Ahah, ja siis on kaks leeri: ühed ütlevad, et "kõigest käiguvahe" ja teised, et "KOJU!" ja siis see vahepealne, kes alati seebiks saadetakse... ükskõik, mis otsuse ta teeb, ikka on kellegi meelest valesti. Mmm, ja argument "ta on ju vana võistleja", peaks eelkõige tähendama, et järsku ta nüüdseks mõistab juba paremini kaalutletud otsuseid teha ja on eeskujuks algajamatele kõige oma kogemuste otsast, aga mitte seda, et talle vaikimisi Peab paremaid hindeid panema. Kuidas in the hell see veel teiste võistlejate vastu aus on? Ma arvan endiselt, et kohtunik peab olema ilma näota aus kõikenägev õiglane abivahend. Umbes nagu stopper või stardilipp. Kui olin veel algaja seep, siis tuldi mulle ükskord ütlema: "pea siis omasid hoolega silmas." Pidasingi. Väga hoolega. Täpselt nagu iga viimast kui ühte teist võistlejat.

Thursday, March 8, 2012

Värvilised

Eile sõitsin emaga linna poole, ta pani mu enne sihtkohta maha. Kihutasin siis kaubamaja ristist ratastooliga teenindusmaja eest läbi Viru tänava poole. Küll lippas hästi! Tuli välja, et sihtmärk on kino. All uksel võeti koogikese-kohviga vastu, et ootamine lihtsam oleks. Kahekohalised ootepingid olid šahtis, igaüks eri korrusel.


Täna oli mingi uus ja tundmatu ratsakeskus, kus pidi kohe algama J. trenn. Riided-hobune-varustus olid kõik kusagil laiali ja aega vähe. Kui kohale jõudsin, selgus, et seekord mõõdetakse trenniaegu sekunditäpsusega. Kõik oli väga värviline. Mustsõstrad olid rusikasuurused ja veidi lõhki kasvanud. Krabasin ühe, oli õuna maitsega.

* * * * * * * * *

Päris elus oli värve vähem ja trenni jõudsin õigeks ajaks. J-l oli tänaseks plaan kõik ähkima saada. Vähemalt nii mulle enne oma etteastet mõista anti. Oligi õige... pidin tunde järgi peaaegu selili selga laskuma ja seejuures jalad korralikult sadulavöö juures paigal hoidma. Need hullud trügivad taha ju, ja mina kukun siis ninali. Kõige veidram asja juures oli see, et kui mina auruvedurina puhkisin, siis hobune ei hingeldanud üldse. Tavaliselt ähime ikka mõlemad...
Parem igatahes niipidi, sest soojemate-niiskemate ilmadega tuleb köha jooksuga tagasi hobuksel.

Statistika ütleb, et hobused saavad kõige rohkem vigastusi koplis, eriti kui nad on seal koos teiste hobustega. Neli korda vähem juhtub midagi boksis ja kolm korda vähem trennis. Võibolla olid boksid-trennid ka vastupidi, aga olulist vahet pole. Lihtsalt et hobuse jaoks justkui parim keskkond on talle kõige ohtlikum. Eks see kehtib hobuste kohta ka, et niisama tagumiku otsas istudes ei juhtu mitte midagi.